GJM0225C1C4R0CB01L
Mfr.Part #
GJM0225C1C4R0CB01L
Voltage - Rated DC :
16V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Positive Tolerance :
6.25%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
4pF
Height :
0.2mm
Negative Tolerance :
6.25%
Datasheets
GJM0225C1C4R0CB01L
Murata Electronics GJM0225C1C4R0CB01L
4pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations