GJM0225C1C2R8CB01L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GJM0225C1C2R8CB01L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
2.8pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
16V
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Max) :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Length :
400μm
Thickness :
200μm
Surface Mount :
yes
Height :
0.2mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
200μm
Positive Tolerance :
8.9286%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Negative Tolerance :
8.9286%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Size Code :
Datasheets
GJM0225C1C2R8CB01L
Murata Electronics GJM0225C1C2R8CB01L
2.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations