GEN4-ULCD-50D-CLB-SB-PI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GEN4-ULCD-50D-CLB-SB-PI
Manufacturer
4D Systems
Description
DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Series :
gen4
Interface :
Parallel/Serial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dot Pixels :
800 x 480 (WVGA)
Dot Pitch :
0.14mm Wx0.14mm H
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
12 Weeks
Viewing Area :
108.00mm W x 64.80mm H
Display Type :
TFT - Color
Backlight :
LED - White
Published :
Display Mode :
Transmissive
Diagonal Screen Size :
5 127.00mm