GEN4-ULCD-43DCT-CLB-SB-AR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GEN4-ULCD-43DCT-CLB-SB-AR
Manufacturer
4D Systems
Description
DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Series :
gen4
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel/Serial
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dot Pitch :
0.20mm Wx0.20mm H
Backlight :
LED - White
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
95.04mm W x 53.86mm H
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diagonal Screen Size :
4.3 109.22mm