GEM06I24-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GEM06I24-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Region Utilized :
International
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Cord Length :
70.9 1.80m
Series :
GEM06I (6W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
18 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Voltage - Input :
80V~264VAC
Voltage - Output :
24V
No Load Power Consumption :
300mW Max
Efficiency :
Level V
Power (Watts) :
6W
Size / Dimension :
2.91Lx1.54W x 1.91 H 73.9mmx39.0mmx48.5mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Output (Max) :
250mA