GDB25SA156
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GDB25SA156
Manufacturer
ITT Cannon
Description
DSUB 25 F GROM G50 CRIMP CAD
Manufacturer :
ITT Cannon
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Product Status :
Active
Connector Type :
D SUBMINIATURE CONNECTOR
HTS Code :
Factory Lead Time :
5 Weeks
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
RoHS :
N
Package :
Bulk
Base Product Number :
GDB25
Product Type :
D-Sub Connectors - Standard Density
Series :
Brand :
Product Category :
D-Sub Standard Connectors
ECCN Code :
EAR99
Gender :
Receptacle
Number of Pins :
25
Subcategory :
D-Sub Connectors
Datasheets
GDB25SA156
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon GDB25SA156 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:25, GDB25SA156 pinout, GDB25SA156 datasheet PDF, GDB25SA156 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon GDB25SA156 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
* Series D SUBMINIATURE CONNECTOR Receptacle
GDB25SA156 Overview
The packaging contains D SUBMINIATURE CONNECTOR.There is a product in the * Series.A total of 25 pins are available on the device.
GDB25SA156 Features
* series
GDB25SA156 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
GDB25SA156 D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP