GCQ1555C1HR51CB01D
Mfr.Part #
GCQ1555C1HR51CB01D
Description
CAP CER 0.51PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
0.51pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tape and Reel (TR)
Murata Electronics GCQ1555C1HR51CB01D
GCQ 0.51pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)