GCQ1555C1H5R4CB01D
Mfr.Part #
GCQ1555C1H5R4CB01D
Description
CAP CER 5.4PF 50V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
5.4pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Murata Electronics GCQ1555C1H5R4CB01D
GCQ 5.4pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)