GCQ1555C1H2R3BB01D
Mfr.Part #
GCQ1555C1H2R3BB01D
Description
CAP CER 2.3PF 50V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.3pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics GCQ1555C1H2R3BB01D
GCQ 2.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)