GCM32E5C3A183GX0AL
Mfr.Part #
GCM32E5C3A183GX0AL
Description
CAP MLCC .018UF 1KV C0G 1210
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Height :
2.5 mm
Packaging :
MouseReel
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Qualification :
GCM
Termination Style :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.112 (2.85mm)
Length :
3.2 mm
Capacitance :
0.018 uF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Termination :
Standard
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Diameter :
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Lead Spacing :
RoHS :
Details
Tolerance :
±2%
Width :
2.5 mm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Failure Rate :
Dielectric :
C0G (NP0)
Product :
Automotive MLCCs
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings :
AEC-Q200
GCM 1210 3225metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±2% 0.018uF