GCM32E5C3A183GX0AK
Mfr.Part #
GCM32E5C3A183GX0AK
Description
CAP MLCC .018UF 1KV C0G 1210
Termination :
Standard
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
0.018 uF
Product :
Automotive MLCCs
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Height :
2.5 mm
Packaging :
Reel
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
Diameter :
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Applications :
Automotive
Failure Rate :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Dielectric :
C0G (NP0)
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Lead Spacing :
Series :
GCM
Qualification :
AEC-Q200
Features :
Thickness (Max) :
0.112 (2.85mm)
Width :
2.5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
3.2 mm
Lead Style :
RoHS :
Details
GCM 1210 3225metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±2% 0.018uF