GCM31MR72A154KA37K
Mfr.Part #
GCM31MR72A154KA37K
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive
Pbfree Code :
X7R
Series :
GCM
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.15μF
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Ratings :
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
X7R
Height :
1.15mm
Depth :
1.6mm