GCM31M5C1H433JA16L
Mfr.Part #
GCM31M5C1H433JA16L
Description
CAP CER
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
5%
yes
Reference Standard :
AEC-Q200
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
3.2mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height :
1.15mm
Capacitance :
0.043µF
2
Mounting Feature :
CERAMIC CAPACITOR
Negative Tolerance :
5%