GCM31CD71H106KE36L
Mfr.Part #
GCM31CD71H106KE36L
Description
CAP MLCC 10UF 50V X7T 1206
Ceramic Capacitors
Lead Spacing :
Height - Seated (Max) :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Qualification :
AEC-Q200
Termination :
Standard
Failure Rate :
Height :
1.6 mm
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Capacitance :
10 uF
Lead Style :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7T
Applications :
Automotive
Width :
1.6 mm
RoHS :
Details
Packaging :
MouseReel
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Series :
GCM
Diameter :
Dielectric :
X7T
Product :
Automotive MLCCs
Voltage - Rated :
50V
Features :
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
3.2 mm
Tolerance :
10 %
Thickness (Max) :
0.075 (1.90mm)
Ratings :
AEC-Q200
GCM 1206 3216metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm X7T 10% 10uF