GCM3195C1H132JA16D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GCM3195C1H132JA16D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature (Max) :
125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size Code :
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Multilayer :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Negative Tolerance :
5%
Reference Standard :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.0013μF