GCM21BR7YA684KA55K
Mfr.Part #
GCM21BR7YA684KA55K
Positive Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Pbfree Code :
Negative Tolerance :
10%
Length :
2mm
Capacitance :
0.68µF
Operating Temperature (Max) :
125°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
HTS Code :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
1.4mm
Width :
1.25mm
Additional Feature :
STANDARD: AEC-Q200
Datasheets
GCM21BR7YA684KA55K
Murata Electronics GCM21BR7YA684KA55K
0.68μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations