GCM21BR7YA155KA54K
Mfr.Part #
GCM21BR7YA155KA54K
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Width :
1.25mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Positive Tolerance :
10%
Height :
1.4mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
2mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Capacitance :
1.5μF
Negative Tolerance :
10%
Datasheets
GCM21BR7YA155KA54K
Murata Electronics GCM21BR7YA155KA54K
1.5μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations