GCM21BR71E824MA55K
Mfr.Part #
GCM21BR71E824MA55K
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Negative Tolerance :
20%
Capacitance :
0.82µF
Positive Tolerance :
20%
Dielectric Material :
Ceramic
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
GCM21BR71E824MA55K
Murata Electronics GCM21BR71E824MA55K
0.82μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations