GCM21BR71E184KA37K
Mfr.Part #
GCM21BR71E184KA37K
Operating Temperature (Max) :
125°C
Positive Tolerance :
10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Capacitance :
0.18µF
Height :
1.25mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
1.25mm
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
2mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
STANDARD: AEC-Q200
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Datasheets
GCM21BR71E184KA37K
Murata Electronics GCM21BR71E184KA37K
0.18μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations