GCM21A7U2E221JX01D
Mfr.Part #
GCM21A7U2E221JX01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 250V U2J 0805
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
220pF
Depth :
1.25mm
Height :
1mm
Thickness :
990.6μm
Length :
2mm
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
U2J
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm