GCM2195C1H132JA16D
Mfr.Part #
GCM2195C1H132JA16D
Description
CAP CER
Temperature Characteristics Code :
C0G
Mounting Feature :
Surface Mount
Negative Tolerance :
5%
Multilayer :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
0.0013μF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Positive Tolerance :
5%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Reference Standard :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
2
Datasheets
GCM2195C1H132JA16D
Murata Electronics GCM2195C1H132JA16D
0.0013μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations