GCM188R91E104JA37D
Mfr.Part #
GCM188R91E104JA37D
Description
CAP CER 0.1UF 25V X8R 0603
Ceramic Capacitors
Reference Standard :
yes
Temperature Characteristics Code :
X8R
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
150°C
WRAPAROUND
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature (Min) :
-55°C