GCM188R71E393JA37D
Mfr.Part #
GCM188R71E393JA37D
Description
CAP CER
Ceramic Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Reference Standard :
AEC-Q200
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
yes
Negative Tolerance :
5%
Capacitance :
0.039µF
Temperature Characteristics Code :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
e3
Size Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
WRAPAROUND
Positive Tolerance :
5%
Surface Mount :
Datasheets
GCM188R71E393JA37D
Murata Electronics GCM188R71E393JA37D
0.039μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations