GCM188R71C823JA37D
Mfr.Part #
GCM188R71C823JA37D
Description
CAP CER
Capacitance :
0.082µF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Positive Tolerance :
5%
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 weeks ago)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size Code :
EAR99
Negative Tolerance :
5%
Dielectric Material :
Ceramic
Reference Standard :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
GCM188R71C823JA37D
Murata Electronics GCM188R71C823JA37D
0.082μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations