GCM1885C2A9R4DA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A9R4DA16D
Description
CAP CER 9.4PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
9.4pF
1 (Unlimited)
Thickness :
889μm
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Applications :
Automotive
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
15 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Murata Electronics GCM1885C2A9R4DA16D
GCM 9.4pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)