GCM1885C2A8R5DA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A8R5DA16D
Description
CAP CER 8.5PF 100V C0G/NP0 0603
WRAPAROUND
Weight :
6.293594mg
Case Code (Metric) :
Dielectric :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
889μm
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
8.5pF
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Murata Electronics GCM1885C2A8R5DA16D
GCM 8.5pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)