GCM1885C2A821JA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A821JA16D
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 0603
2
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
820pF
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
100V
WRAPAROUND
Depth :
800μm
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Mount :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
800μm
TR, Paper, 7 Inch
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Applications :
Automotive
Length :
1.6mm
Thickness :
889μm
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Murata Electronics GCM1885C2A821JA16D
GCM 820pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)