GCM1885C2A4R1CA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A4R1CA16D
Description
CAP CER 4.1PF 100V C0G/NP0 0603
EAR99
Height :
800μm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
4.1pF
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
889μm
Termination :
SMD/SMT
Dielectric :
C0G
Mount :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Applications :
Automotive
Weight :
6.293594mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Murata Electronics GCM1885C2A4R1CA16D
GCM 4.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)