GCM1885C2A3R9CA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A3R9CA16D
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0603
Automotive
Height :
800μm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Imperial) :
2
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mount :
Surface Mount
Thickness :
889μm
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±0.25pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.9pF
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
6.293594mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Murata Electronics GCM1885C2A3R9CA16D
GCM 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)