GCM1885C2A3R8CA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A3R8CA16D
Description
CAP CER 3.8PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
15 Weeks
Multilayer :
Voltage - Rated :
100V
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
3.8pF
Murata Electronics GCM1885C2A3R8CA16D
GCM 3.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)