GCM1885C2A3R4CA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A3R4CA16D
Description
CAP CER 3.4PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
TR, Paper, 7 Inch
Thickness :
889μm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
3.4pF
Applications :
Automotive
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Height :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Weight :
6.293594mg
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Murata Electronics GCM1885C2A3R4CA16D
GCM 3.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)