GCM1885C2A1R1CA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A1R1CA16D
Description
CAP CER 1.1PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
889μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.25pF
2
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
1.1pF
C0G
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Mount :
Surface Mount
Height :
800μm
Ratings :
AEC-Q200
Weight :
6.293594mg
Murata Electronics GCM1885C2A1R1CA16D
GCM 1.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)