GCM1885C2A151JA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A151JA16D
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0603
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Width :
0.8mm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Dielectric :
C0G
Depth :
800μm
Applications :
Automotive
Height :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Thickness :
889μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
AEC-Q200
HTS Code :
yes
Mount :
Capacitance :
150pF
Termination :
SMD/SMT
Murata Electronics GCM1885C2A151JA16D
GCM 150pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)