GCM1885C2A102JA16D
Mfr.Part #
GCM1885C2A102JA16D
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1.6mm
Thickness :
889μm
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
15 Weeks
Depth :
800μm
GCM
Voltage :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Width :
0.8mm
Automotive
Height :
800μm
Tolerance :
±5%