GCM1885C1H9R2DA16D
Mfr.Part #
GCM1885C1H9R2DA16D
Description
CAP CER 9.2PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
9.2pF
2
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
800μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GCM
Thickness :
889μm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Weight :
6.293594mg
Dielectric :
Tolerance :
±0.5pF
Mount :
WRAPAROUND
Murata Electronics GCM1885C1H9R2DA16D
GCM 9.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)