GCM1885C1H5R7DA16D
Mfr.Part #
GCM1885C1H5R7DA16D
Description
CAP CER 5.7PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
5.7pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Surface Mount, MLCC
Case Code (Metric) :
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
GCM
Mount :
Automotive
Height :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
6.293594mg
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5pF
Thickness :
889μm
Termination :
SMD/SMT
C0G
Dielectric :
C0G NP0
Murata Electronics GCM1885C1H5R7DA16D
GCM 5.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)