GCM155R71H331JA37D
Mfr.Part #
GCM155R71H331JA37D
Description
CAP CER
Dielectric :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
1mm
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
330pF
Tolerance :
5%
Temperature Characteristics Code :
X7R
Reference Standard :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
500μm
Mounting Feature :
Surface Mount :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
GCM155R71H331JA37D
Murata Electronics GCM155R71H331JA37D
CERAMIC CAPACITOR 0402 Ceramic Capacitor X7R 5% 330pF