GCJ219R71H153MA01D
Mfr.Part #
GCJ219R71H153MA01D
Positive Tolerance :
20%
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Negative Tolerance :
20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature (Max) :
125°C
AEC-Q200
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
GCJ219R71H153MA01D
Murata Electronics GCJ219R71H153MA01D
0.015μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations