GCJ219R71C684MA01J
Mfr.Part #
GCJ219R71C684MA01J
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Positive Tolerance :
20%
Negative Tolerance :
20%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
0.68µF
Datasheets
GCJ219R71C684MA01J
Murata Electronics GCJ219R71C684MA01J
0.68μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations