GCJ216R71E472KA01D
Mfr.Part #
GCJ216R71E472KA01D
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Negative Tolerance :
10%
2
Length :
2mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
0.6mm
Positive Tolerance :
10%
Temperature Characteristics Code :
X7R
Width :
1.25mm
Capacitance :
0.0047μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
GCJ216R71E472KA01D
Murata Electronics GCJ216R71E472KA01D
0.0047μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations