GCG32ER71E475JA01K
- Mfr.Part #
- GCG32ER71E475JA01K
- Ceramic Capacitors
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 25V
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Capacitance :
- 4.7μF
- Negative Tolerance :
- 5%
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Packing Method :
- TR, EMBOSSED, 13 INCH
- Reference Standard :
- AEC-Q200
- Reach Compliance Code :
- Compliant
- Positive Tolerance :
- 5%
- Size Code :
- 1210
- Factory Lead Time :
- 15 Weeks
- Datasheets
- GCG32ER71E475JA01K
4.7μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
GCG32ER71E475JA01K Overview
GCG32ER71E475JA01K Features
a tolerance of 5%
a tolerance of 5%
with 15% ppm/°C being the highest temperature coefficient