GCG31MR71E225KA12L
- Mfr.Part #
- GCG31MR71E225KA12L
- Voltage - Rated DC :
- 25V
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Capacitance :
- 2.2μF
- Negative Tolerance :
- 10%
- Positive Tolerance :
- 10%
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- Datasheets
- GCG31MR71E225KA12L
.jpg)
2.2μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations