GCG21BR71E474JA01K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GCG21BR71E474JA01K
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
0.47µF
Positive Tolerance :
5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
yes
Size Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Characteristics Code :
X7R
Reference Standard :
AEC-Q200
Negative Tolerance :
5%