GCD188R72A332KA01D
- Mfr.Part #
- GCD188R72A332KA01D
- Rated (DC) Voltage (URdc) :
- 100V
- Positive Tolerance :
- 10%
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Temperature Coefficient :
- 15% ppm/°C
- Capacitance :
- 0.0033μF
- Negative Tolerance :
- 10%
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Packing Method :
- TR, Paper, 7 Inch
- Datasheets
- GCD188R72A332KA01D
-0,80mm.jpg)
0.0033μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations