GC4732-150A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GC4732-150A
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
Die
Datasheet
Download
Description
SI LIMITER NON HERMETIC EPSM SMT
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Package :
Tape and Reel (TR)
Power Dissipation (Max) :
3 W
Package / Case :
Die
Supplier Device Package :
Chip
Capacitance @ Vr, F :
0.15pF @ 6V, 1MHz
Diode Type :
PIN - Single
Series :
Resistance @ If, F :
1.5Ohm @ 10mA, 100MHz
Product Status :
Active
Voltage - Peak Reverse (Max) :
15V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
GC4732-150A
PIN - Single 0.15pF @ 6V, 1MHz -55°C ~ 150°C Die
GC4732-150A Overview
This device operates at a maximum peak reverse voltage of 15V according to its specifications.