GA1812Y823KBBAR31G
Mfr.Part #
GA1812Y823KBBAR31G
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.082µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated :
100V
AEC-Q200
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.082muF