GA1812Y684MBBAT31G
Mfr.Part #
GA1812Y684MBBAT31G
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.68µF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±20% 0.68muF