GA1812Y564JBAAT31G
Mfr.Part #
GA1812Y564JBAAT31G
Description
CAP CER 0.56UF 50V X7R 1812
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
0.56μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated :
50V
Series :
GA
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±5% 0.56muF