GA1812Y563MBEAT31G
Mfr.Part #
GA1812Y563MBEAT31G
Description
CAP CER 0.056UF 500V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.056μF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
500V
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±20% 0.056muF