GA1812Y563KBEAT31G
Mfr.Part #
GA1812Y563KBEAT31G
Description
CAP CER 0.056UF 500V X7R 1812
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
0.056μF
Temperature Coefficient :
X7R
GA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.056muF